http://www.slideshare.net/slavicajuric/ss-9786043 Аутор ове презентације, Славица Јурић, на врло ефикасан начин, слајд презентацијом, уводи у причу о разликама и терминолошким обележјима елементарне, функционалне и информационе писмености. Презентација је постављена на Слајдшер и врло једноставно се може преузети на рачунар. Посебан допринос јесте указивање на потребу разликовања информационе од информатичке писмености, где се информациона писменост односи на способност проналажења, разумевања и коришћења информација. У раду се приказују и резултати истраживања, који јасно указују на мотивисаност школских библиотекара да мењају своју улогу у складу са укупним друштвеним променама, али и у складу са постојећим, како светским, тако и нашим националним документима. Наиме, библиотекари, као приоритет истичу потребу за стручним усавршавањем у области информационе писмености.
Горане, ти си свој линк поставио као тему за дискусију (topic), a не као букмарк. Дакле, врати се још једном на почетну страну групе, па одабери онај мали облачић Bookmarks,а не Topics. Топик уопште нема посебно поље за УРЛ, а букмарк има. Објашњавајући вишечлане изразе као кључне речи / ознаке / тагове ја сам одабрала топик зато што не постављам линк, него дајем објашњење или започињем дискусију.
Но, свеједно, кад смо већ код моје презентације.:) То је резиме излагање на научном скупу још далеке 2006. или 2007. године. Кажем "далеке" јер у свету дигиталног 5 година је као пола века у неким другим областима, које се не развијају тако брзо. Отада су се многе ствари искристалисале. Тада се још увек није правила разлика између информационе и дигиталне писмености. Но, оно што сам ја самоницијативно назвала "култура" (информациона култура) заправо је онај ниво знања, вештина и ставова које су касније у многим стратешким документима именоване као "дигитална писменост". То је виши степен информационе писмености.
Аутор ове презентације, Славица Јурић, на врло ефикасан начин, слајд презентацијом, уводи у причу о разликама и терминолошким обележјима елементарне, функционалне и информационе писмености. Презентација је постављена на Слајдшер и врло једноставно се може преузети на рачунар.
Посебан допринос јесте указивање на потребу разликовања информационе од информатичке писмености, где се информациона писменост односи на способност проналажења, разумевања и коришћења информација.
У раду се приказују и резултати истраживања, који јасно указују на мотивисаност школских библиотекара да мењају своју улогу у складу са укупним друштвеним променама, али и у складу са постојећим, како светским, тако и нашим националним документима. Наиме, библиотекари, као приоритет истичу потребу за стручним усавршавањем у области информационе писмености.
Објашњавајући вишечлане изразе као кључне речи / ознаке / тагове ја сам одабрала топик зато што не постављам линк, него дајем објашњење или започињем дискусију.
To Top