Всім нам щось подобається робити більше, а щось менше, щось ми взагалі відмовляємось робити. Хтось любить ремонтувати техніку, комусь більше подобається спілкуватися з людьми, один у захваті від логіки алгоритмів, інший прагне зберегти для нащадків образи того, що його оточує тощо. Будь-яка професія, залежно від того, з чим має справу працівник, може бути віднесена до одного з 5 типів (за Є.А.Клімовим): техніка, знакова система, людина, художній образ, природа. Нижчеподаний тест допоможе вибрати найбільш підходящий для Вас тип. Коментарі до тесту підкажуть, які професії він включає, а також які якості потрібні від людини, що бажає їх отримати.
Характер людини − це індивідуально-своєрідне поєднання суттєвих властивостей і особливостей особистості, що проявляються в поведінці, вчинках, діяльності. Характер людини складається із співвідношення багатьох якостей або рис, які, як правило, утворюють протилежні пари(позитивні і негативні) і поділяються на чотири групи: Риси характеру, що виражають ВІДНОШЕННЯ ОСОБИСТОСТІ ДО ДІЯЛЬНОСТІ, до праці, навчання: працелюбність − лінь, ініціативність − консервативність, добросовісність − безвідповідальність, наполегливість − безвільність.
Як виявити професійні інтереси, схильності, мотиви та як їх розвинути? Як оцінити здібності учнів і їхню відповідність вимогам обраної професії? Не секрет, що найслабшим місцем профорієнтаційної роботи є те, що вона нецікава дня школярів, Це пов'язано з браком активізуальних методик і процедур, що дають змогу залучити школяра до пошуку шляхів професійного самовизначення.
План-конспект заняття на заявлену тему, мета якого - формування в учнів відповідального відношення до вибору професії; актуалізація проблеми успішного вибору професії; формування навичок групової роботи, усвідомлення учнями відмінності між бажаннями (Я-Хочу), можливостями людини (Я-Можу) та врахування вимог соціального середовища (Я-Треба)
Автомеханік - це працівник широкого профілю, який виконує операції з технічного обслуговування і ремонту автотранспортних засобів, контролює технічний стан автомобілів за допомогою діагностичного устаткування і приладів, управляє автотранспортними засобами.
Аташе - посада чи ранг дипломатичного працівника. У міжнародній дипломатичній практиці існують такі категорії аташе: аташе військові та військово-морські, військово-повітряні та спеціальні (представники різних відомств своєї країни - аташе з питань промисловості, сільського господарства, фінансів, торгівлі, культури, техніки, науки тощо), аташе з питань ЗМІ (прес-аташе).
За допомогою цілеспрямованого перенесення генів одних організмів іншим, змінюючи структуру молекули ДНК, біоінженери отримують генетично модифіковані (ГМ) рослини, тварин і мікроорганізми з потрібними ознаками і властивостями. Вони розробляють новий вигляд ліків і вже створили такі препарати, як інсулін, гормон росту людини, інтерферон, вакцину проти гепатиту В, вони синтезують ефективні біокаталізатори, які використовуються в промисловому виробництві, конструюють мікроорганізми для утилізації відходів. Cпецифіка роботи біоінженером Не обирайте, якщо ви:
бажаєте відразу заробляти великі гроші; не готові до кропітких багаторічних експериментів; вважаєте, що вторгатися в структури ДНК людству поки зарано. Робота для біоінженера Знайти роботу талановитому українському біоінженеру, біологу, хіміку або генетику не складе труднощів: молодих перспективних фахівців активно запрошують працювати як в Україні, так і за кордоном. Вітчизняні біоінженери успішно виконують замовлення для США, Німеччини, Голландії, Японії. Їм не доводиться шукати західних партнерів, скоріше навпаки, західні фірми шукають їх. Учені укладають контракти з іноземними компаніями і працюють в НДІ в галузі генетичної або клітинної інженерії, молекулярної біології, медичної хімії. Пишуть наукові статті, реєструють патенти, захищають дисертації.
В Україні рядовий біоінженер НДІ з часом може стати керівником групи, лабораторії, очолити серйозний проект, вести сумісні розробки з іноземними компаніями. Інший варіант - робота на виробництві, де використовуються біотехнології, але таких компаній в Україні поки небагато.
Особисті якості Обирайте цю професію, якщо ви:
без тями від природних наук, особливо біології, хімії і фізики, володієте високим IQ, готові працювати і в Україні, і за кордоном. Зарплата і перспективи професії біоінженера Зарплата фахівця, що починає, або аспіранта у вітчизняному НДІ - $160-350 на місяць. У вітчизняній лабораторії, яка фінансується за рахунок грантів зарубіжних партнерів, провідний фахівець може щомісячно отримувати $950-1300, якщо грантів немає - залишається звичайна зарплата бюджетного науковця - від $200 до $450 залежно від розряду єдиної тарифної сітки.
У біотехнологічних вітчизняних компаніях молодий фахівець може отримувати $500-700 в місяць, а кваліфікований біоінженер - $1500-3000. Доходи фахівців, що працюють в іноземних корпораціях (фармацевтичних, розробниках ГМ-ПРОДУКТІВ), - декілька тисяч доларів на місяць.