Korábban már írtam róla, hogy mennyire fontos a tartalom egy weboldalon. Persze a blogom inkább szól a kinézetről (legalábbis egyelőre). Mert a jó tartalomnak kell egy szép ruha, különben olyan, mint az okos, de csúnya nő - nem kell senkinek. Valahogy hasonlóan gondolkodnak a Hongkiat oldalán is, ugyanis összegyűjtötték a (szerintük) 100 legjobban kinéző blogot.
Tessék hát megnézni, ha másért nem, hát inspirációért a saját weboldalhoz. Nézd meg a színeket, a betűtípusokat, a szép logókat, az egyedi layoutokat. És készülj fel a hossssssszzzú görgetésre.
Egy komoly tanfolyam azok számára, akik leginkább a Weboldalak tervezésével, grafikai, vizuális megvalósítással szeretnének foglalkozni, és nem akarnak a programozással bajlódni.
Rövid idézet az írásból, most így ajánlom: "A Tenegen projekt célja az, hogy felhívja a tanárok és iskolák figyelmét a konnektivizmusban, a hálózati tanulásban rejlő pedagógiai lehetőségekre. Örömmel fogadunk beszélgetőpartnerként, szerzőként, olvasóként mindenkit, aki szeretne a a témakörrel közelebbről megismerkedni."
Borges álma valóra vált -
A digitális könyvtárak jövője
2008.05.05. 08:32 .:wendy:.
A könyvtárak végtelen információtartalmának digitalizálása egyre nagyobb méreteket ölt, ám a hatalmas munka mellett felmerülnek olyan kérdések is, hogy ki fogja kontrollálni a létrejövő virtuális könyvtárakat és hogy mennyire lesznek ezek nyitottak a felhasználók számára. A könyvek digitálissá tételre amerikai példákat keresett az National Public Radio egyik riportjában (a linkre kattintva az eredeti riport is meghallgatható). A folyamat most ott tart, hogy egyelőre a szerzői jog által már nem védett, régi könyvek digitalizálása folyik. Az információhoz való ingyenes hozzájutásra jelenleg kétféle, ellentétes módszer van.
A Diigo egy olyan oldal, amelyhez hasonló kísérletet már rég nem láttunk, de itt valósult meg igazán jól: a meglátogatott oldalakat eltárolhatjuk, ahooz megjegyzéseket fűzhetünk és azokat megoszthatjuk társainkkal.\nEnnél az oldalnál ne egy olyan linkgyűjteményre gondoljunk, amelyet kereséseink kiindulásánál használni szoktunk - noha ez a funkció is megvalósítható vele.\nTipp: A könyvjelzőinket és megjegyzéseinket bárhonnan megnézhetjük és meg is oszthatjuk más felhasználók között, így a munkában hasznos kooperációra is lehetőséget ad.